Briketovací lisy BrikStar MAGNUM 300

Briketovací lisy BrikStar MAGNUM 300
Popis:

Briketovací lisy BrikStar MAGNUM 300

Briketovací lis BrikStar MAGNUM je vyroben na základě 20letých zkušeností společnosti BRIKLIS a přání zákazníků vyrábět hranaté brikety na českém lisu. Je určen pro střední a větší provozy s jednosměnným či vícesměnným provozem.

Vyznačuje se kompaktním provedením, moderním řízením, spolehlivým hydraulickým lisovacím zařízením, které umožní maximální zhutnění materiálu. Pro nepřetržitý provoz je doplněn chladičem oleje ve standardní výbavě. Automatická regulace kvality briket a dávkovací šnek minimalizuje kolísání výkonu pro lisování materiálů od velmi jemných až po hrubé materiály. Čidlo minimální hladiny řídí automatické spouštění a vypínání stroje a zabraňuje tak zbytečnému provozu lisu.

Konstrukce lisu je navržena tak, aby kvádrové brikety velkých rozměrů dosáhly měrné hmotnosti více než 1000 kg/m3 a splňovaly normy DIN 51731. Lisovací válec vytváří v raznici tlak na materiál až 1200 bar. Raznice dlouhá 700 mm je chlazená, a tím jsou dlouhodobě zachovány optimální lisovací podmínky a kvalita briket, které jsou lisovány bez přídavku pojiva. Některé materiály vyžadují vybavit lis tlumičem vibrací s délkou 1,5 m, který prodlouží působení lisovací síly. Násypka lisu s nosností 1 200 kg má masivní konstrukci z uzavřených profilů. Nohy násypky jsou připraveny pro umístění filtrační jednotky s velkým výkonem
Ostatní:

Materiál pro lisování by měl splňovat podmínky: vlhkost 8 až 10 %, rozměry menší než 15 mm a sypná hmotnost větší než 70 kg/m3

 • piliny, hobliny a prach z většiny druhů dřeva i některých tropických dřevin
 • řepková a obilná sláma, drcené energetické rostliny, pazdeří ze lnu a konopí
 • odpad z čističek osiv, makovina
 • drcený papír, papírový prach
 • textilní prach a krátká vlákna
 • velkoobjemové nebo prachové průmyslové odpady z odsávání
 • polyuretan, některé druhy kompozitních plastů

Jiné materiály je možné bezplatně ověřit výkonovou zkouškou, kterou pracovníci BRIKLIS provádí ve své zkušebně na vlastní náklady.

Vlastnosti briket

Brikety ve tvaru kvádru o rozměrech 135 x 65 x 80 – 100 mm s výhřevností 15 až 18 MJ/kg mohou být spalovány ve všech typech kamen, kotlů a spaloven pro spalování tuhých paliv. Kvádrový tvar briket je optimální pro balení. Brikety se balí do PE sáčků nebo papírových tašek po 10 kg. Malá balení se snadno skládají na paletu a dobře fixují strečovou folií.

Zbriketováním odpadu se jeho objem sníží až 8x, odpad se levněji dopravuje a skladuje. Velkým přínosem briketovacích zařízení je zhodnocení odpadu a snížení prašnosti v provozovně.

Standardní vybavení

 • vedení briket k místu balení
 • čidlo minimální hladiny
 • revizní dveře
 • chladič oleje
 • chlazená raznice
Briketovací lisy BrikStar MAGNUM 300 Briketovací lisy BrikStar MAGNUM 300 Briketovací lisy BrikStar MAGNUM 300 Briketovací lisy BrikStar MAGNUM 300
Odešlete poptávku či dotaz na : Briketovací lisy BrikStar MAGNUM 300


This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)
Opiště znaky z obrázku
Předchozí stránka: Briketovací lis BrikStar 30, 50, 70
Další stránka: Kompresorypartneři    mapa webu    webdesign Uq