Briketovací lis BrikStarEk 20

Briketovací lis BrikStarEk 20
Popis:

Briketovací lis BrikStarEk 20

Briketovací lis BrikStarEk je určen především pro malé dílny. Jde o nový, malý, levný lis s nízkou spotřebou energie. Naším cílem bylo zkonstruovat lis s využitím nových technických řešení, která nesníží kvalitu a vlastnosti lisu, ale podstatně sníží jeho cenu se zachováním nízké spotřeby elektrické energie.

Ostatní:

Jednoduché ovládání, nízká spotřeba

Lis je ovládán pouze jedním vypínačem. Programovatelný řídící systém vyvinutý pouze pro tento typ lisu zajišťuje všechny potřebné automatické funkce a umožňuje bezobslužný provoz. Při vyprázdnění materiálu z násypky zabezpečuje odstavení lisu z provozu. BrikStarEk je poháněn hydraulickým agregátem s elektromotorem o příkonu 2,2 kW.

Unikátní konstrukce dna lisu

Stupňovitá konstrukce dna násypky lisu zajišťuje optimální přísun materiálu do šachty podavače lisovací komory ze dvou stran a její dokonalé vyprázdnění. Čtvercová násypka o objemu 0,6 m3 má jednu vyhrnovací frézu s pěti rameny mechanicky poháněnou. Padající materiál má dost prostoru a času sklouznout do žlabu za pomoci vyhrnovací frézy s definovaným posunem.

Lisování proti pevné přepážce

Lisovací komora má válcový tvar a je z jedné strany uzavírána pevnou přepážkou. Každá briketa je stlačena maximální možnou silou lisu. Výkon lisu je závislý na sypné hmotnosti materiálu. Brikety vypadávají z lisovací komory do připraveného obalu.

Pracovní prostředí

BrikStarEk není možné připojit k systému odsávání a instalovat ve venkovním prostředí. V případě připojení násypky na tlakový systém by mohlo docházet k nepříjemnému vyfukování materiálu lisovací komorou, která je v jednom kroku pracovního cyklu otevřená. Při otevřené násypce je toto nebezpečí minimální.

Materiály pro lisování bez použití pojiv

Materiál pro lisování by měl splňovat podmínky: vlhkost 8 až 15 %, rozměry menší než 15 mm a sypná hmotnost větší než 70 kg/m3

  • piliny
  • hobliny
  • drcený papír

Vlastnosti briket

Brikety mají tvar válce o průměru 62 mm, délku 20 až 30 mm, výhřevnost 15 - 18 MJ/kg. Mohou být spalovány ve všech typech kamen, kotlů a spalovnách pro spalování tuhých paliv. Ve zplynovacích kotlích se lépe využije jejich velká výhřevnost.

Zbriketováním odpadu se jeho objem sníží až 8x, odpad se levněji dopravuje a skladuje. Velkým přínosem briketovacích zařízení je zhodnocení odpadu a snížení prašnosti v provozovně.

Standardní vybavení

  • násypka lisu s objemem 0,6 m3
Briketovací lis BrikStarEk 20 Briketovací lis BrikStarEk 20
Odešlete poptávku či dotaz na : Briketovací lis BrikStarEk 20


This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)
Opiště znaky z obrázku
Předchozí stránka: Briketovací lisy
Další stránka: Briketovací lis BrikStar 30, 50, 70partneři    mapa webu    webdesign Uq